Bilgiler
Yazı Tahtası

YAZI TAHTASI

Hem devlet hem de özel eğitim okullarındaki en önemli demirbaş ürünlerden birisi de yazı tahtasıdır. Yazı tahtası, öğretmenin öğrenciyle olan ilişkisini geliştirir ve derslerin daha iyi anlatılmasına katkı sağlar. Sadece işitsel anlamda değil öğrencilerin görsel hafızalarının da gelişmesini sağlayan yazı tahtaları mutlaka kaliteli malzemelerden seçilmeli ve sınıfın tümünün görebileceği genişlikte olmalıdır.

Çocukların ellerinin kalem tutmaya başladığı andan itibaren eğitimde önemli bir yeri olan yazı tahtası, özellikle okul yıllarında büyük önem arz etmeye başlamaktadır. 
Yazı tahtası birçok çeşide sahiptir ve okuldaki eğitim sistemine göre hangi tahta çeşidinin tercih edileceği belirlenir. Duvara monte edilen tahtalar en çok satın alınan ürün gruplarındandır. Bu tahta çeşitleri de tebeşirli ve beyaz yazı tahtaları olmak üzere kendi arasında gruplara ayrılır. Duvara monte edilen yazı tahtası, laminat, manyetik ya da emaye olmak üzere üç çeşittedir.

En iyi görsel eğitim araçlarından biri olan yazı tahtası, üretiminde kullanılan malzemelere göre çeşitli kalite ve modellerde Karınca Eğitim tarafından satışa sunulmuştur. Yazı tahtaları genel olarak beyaz, mavi, yeşil ve siyah renklerdedir.

KLASİK EĞİTİMİN VAZGEÇİLMEZİ YAZI TAHTALAR

Klasik eğitim sisteminin vazgeçilmezi olan yazı tahtası tebeşir ile kullanılan renkler olarak siyah mavi ve yeşil olmak üzere üçe ayrılır. Bu tahtalardan en çok tercih edileni ise yeşil olandır. Öğrencilerin tebeşir tutması hep bu tahtalarla başlar. Eğitimde oldukça önemli olan tebeşirli tahtalar biraz daha modern okullarda yerini beyaz tahtalara bırakmaktadır. Beyaz tahtalar; kalemli olarak kullanılır ve genellikle lise ya da üniversiteler için satın alınmaktadır.

ÜÇAYAKLI YAZI TAHTALARI

Özellikle kurslarda kullanılan teleskopik (üçayaklı) yazı tahtası çeşidi aynı zamanda birebir eğitimler için de idealdir. Öğrencinin evinde kendini geliştirmek amacıyla da tercih edebileceği bu tahta çeşidi www.karincaegitim.com tarafından oldukça uygun fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Günlük kullanıma uygun olan ve teleskopik ayaklı ismiyle de anılan bu tahtalar kafeler, restoranlar ve kamu kurumlarında da kullanılmaktadır. Ayaklı yazı tahtaları da laminat, emaye ve manyetik şeklinde 3 yazım yüzeyi malzemeden üretilmekte ve yeşil, beyaz, mavi ve siyah renk seçenekleri bulunmaktadır.

DUVARA MONTE YAZI TAHTALARI

Duvara Monte Yazı Tahtası; İsminden de anlaşıldığı üzere dört köşesinden dübel ve vida yardımı ile duvara monte edilerek kullanılan yazı tahtası modeline verilen gelen isimdir. Klasik eğitim de okul sınıflarında ve dershanelerde duvara monte yazı tahtaları en çok tercih edilen modeldir. İlk başlarda kara tahta olarak adlandırılmaktaydı yazı tahtaları günümüzde ise yazı tahtaları daha modern ve yeşil, siyah, mavi, beyaz ve mat beyaz renklerde üretilmektedir. Eksiden sadece ahşap malzemeler kullanılarak üretilen yazı tahtası şimdilerde çelik malzemenin işlenmesi ile daha uzun ömürlü, kaliteli ve garantili yazı tahtaları üretilmektedir. 

TEKERLEKLİ (MOBİL) YAZI TAHTASI 

Tekerlekli (Mobil) yazı tahtaları; Duvara monte yazı tahtasının sağ ve sol kenarlarına monte edilen tekerlekli aparatları sayesinde oluşturan modeldir. Ayaklarında bulunan tekerlekler sayesinde istenildiğinde rahatlıkla taşınabilen yazı tahtalarıdır. Laminat, Çelik emaye ve manyetik malzemeden üretilen tekerlekli yazı tahtaları beyaz, mat beyaz, yeşil, mavi, siyah renk seçeneklerinde ve farklı fonksiyonel özelliklerde de üretimi yapılabilmektedir.

KAPAKLI (KOMBİNE) YAZI TAHTALARI

Kapaklı (kombine) yazı tahtası; Duvar tipi, giyotin (aşağı-yukarı hareketli) ve mobil kapalı yazı tahtası modellerinde üretimi yapılan yazı tahtasıdır. Mavi, Beyaz, Mat Beyaz, Yeşil, Siyah ve isteğe bağlı Karma renk seçeneklerinde kombin edilmektedir. Çelik Emaye ve Laminat malzemeler kullanılarak üretimi yapılan yazı tahtasıdır.

GİYOTİN YAZI TAHTALARI

Giyotin yazı tahtaları; Her iki kenarında bulunan aşağı ve yukarı doğru hareketli ray sistemi sayesinde rahat kullanım kolaylığı sağlayan bir sisteme sahip yazı tahtası modelidir. İkili veya tekli yazı tahtası kurularak geniş kullanım alanı sağlayan genellikle de amfi ve büyük sınıflarda kullanılması için tasarlanmıştır. 
Tekli giyotin yazı tahtası bir adet emaye yazı tahtasının kurulması ile oluşturulmaktadır. Mavi, Siyah, Yeşil, Beyaz ve Mat Beyaz renk ve 120x200 cm, 120x240 cm, 120x270 cm, 120x300 cm ölçü seçeneklerinde üretilmektedir.
İkili giyotin yazı tahtası iki adet yazı tahtasından kurulmaktadır. Aşağı ve yukarı doğru birbirine paralel hareket eden emaye yazı tahtalarını kolayca hareket ettirebilir ve istediğiniz noktada sabitleyebilirsiniz. Geniş mekânlar için tasarlanmış yazı tahtası modeli Karma Renk (beyaz+mavi gibi) , Mavi, Siyah, Yeşil, Beyaz ve Mat Beyaz renk ve 100x200 cm, 100x240 cm, 100x270 cm, 100x300 cm gibi ölçülerde üretilmektedir.   

SÜRGÜLÜ YAZI TAHTASI

Geniş mekânlar için tasarlanabilen sürgülü yazı tahtası birden fazla yazı tahtasının raylı sistem üzerinde paralel olarak montelenmesi ile oluşmaktadır. Sağa ve sola birbirinden bağımsız hareket eden yazı tahtaları istediğiniz renk birleşiminde üretilir. Emaye malzemeden üretilen sürgülü tahtalar uzun yıllar kullanım ömrüne sahip ve kullanıcısına çok geniş yazım alanı sağlamaktadır.  Ana gövdesi 120x400 cm ve raylar üzerinde hareketli 2 adet tahta 120x115 cm dir.

ASANSÖR KOMBİNE YAZI TAHTASI (DUVARA MONTE / MOBİL)

Kombine kapaklı aşağı-yukarı hareketli asansör tipi yazı tahtası yine geniş mekânlar için tasarlanan asansör kombine yazı tahtası modelidir. Karma renk seçeneklerine sahip olan yazı tahtası modeli çelik emaye yüzeyden üretilir. İki farklı fonksiyonu olan tahtanın mobil ve duvara monte seçenekleri bulunmaktadır.
Karınca Eğitim Gereçleri Okul ve Ofis Mobilyaları Ticareti © 2024
Göster Mobil Sürüm / Masaüstü