Bilgiler
Sınıf Mobilyaları Eğitime Nasıl Yardımcı Olabilir?


Sınıf ortamınız hakkında düşünmek için ne kadar zaman harcıyorsunuz?

Çoğu öğretmen ve eğitimci gibiyseniz, cevap muhtemelen yeterli değildir.

Öğrencilerin en büyük endişelerinden biri, öğrenme alanlarında kendilerini nasıl hissettikleri. Ve bir öğrenci okulda kendini iyi hissettiğinde, bu, daha az dikkatin dağıldığı ve öğretilenlerle daha fazla meşgul olduğu bir atmosfer yaratır.

Çocukların öğrenirken olumlu bir ortamda olmaları önemlidir çünkü bu onları yaşamları boyunca etkiler.

Bu kısa e-Kitapta, sınıf mobilyalarının hem öğretmenler hem de öğrenciler için daha iyi bir eğitim deneyimi yaratmaya neden yardımcı olabileceğinin yanı sıra zaman içindeki performanslarını nasıl etkilediğini vurguluyoruz.

Sınıf mobilyalarını okurken, bu e-Kitabın şu soruyu yanıtlamaya yardımcı olacağını umuyoruz: İyi sınıf mobilyaları öğrenmeye nasıl yardımcı olabilir?

Bu nedenle kaliteli ve dayanıklı okul mobilyalarına yatırım yapmak önemlidir.

Bir sınıf alanı için iyi düşünülmüş bir tasarım planı, hem çocuklar hem de öğretmenler için dikkate alınması gereken hususları içermelidir.

Bu iki husus dikkate alınmazsa, artan dikkat dağınıklığı gibi birçok sorun olabilir. Ortam çok dikkat dağıtıcı olduğunda, öğrenciler yaptıkları şeye odaklanma eğilimindedir ve bu da onların yaramazlık yapmasına neden olabilir.

Uygun oturma düzenlerine yatırım yapmak, çocukların öğrenmek ve dersle meşgul olmak istedikleri davetkâr bir atmosfer yaratırken arkanızı kollamalıdır.


 

Tüm sınıf mobilyalarının amaca uygun olması çok önemlidir.

Çeşitli koltukların kullanılması öğrencilerin yaşlarına ve boyutlarına uygun seviyeye sahip olmalarını sağlayacaktır.

Tasarım işlevsel olmalı ama aynı zamanda estetik açıdan da hoş olmalı, böylece çocuklar sınıfa girdiklerinde güvenli ve mutlu bir ortam gibi hissettiren bir ortamla karşılaşabilirler. Bu özellikle okul tatillerinden dönen genç öğrencilere yardımcı olacaktır.

Zamanla aşınma veya kırılma belirtisi göstermeden yoğun kullanıma dayanabilecek kaliteli mobilya parçalarına yatırım yapmak önemlidir. İyi okul mobilyaları söz konusu olduğunda, uzlaşmaya yer yoktur!

İyi okul mobilyaları, yoğunlaşma seviyelerinden ve performans oranlarından bir öğrencinin öğrenme yeteneğine kadar her şeyi etkiler." – Fatih KABALI (öğretmen)

Bu, yüksek kaliteli sandalye ve masalara yatırım yaparak, yalnızca kaliteli mobilyalar sağlamakla kalmaz, aynı zamanda öğrencilerinizin eğitimlerinden keyif almaları için daha iyi bir şans sağlarsınız.

Estetik açıdan hoş bir oda oluşturun, böylece çocuklar sınıfa girdiklerinde güvenli ve mutlu bir ortam gibi hissettiren bir şeyle karşılanırlar ve öğretmenlere, yatırımlarının çocukların refahını bozmayacağını veya etkilemeyeceğini bilerek gönül rahatlığı verir.

Zihinsel olarak dinlenmiş, mutlu ve güvende hisseden çocukların gün boyunca sınıfta daha iyi davranmaları beklenebilir.

Amaca uygun masa ve sandalyelere sahip olduğunuzda bakılacak bir sonraki öğe, sınıftaki depolama alanı olmalıdır.

Öğrencilerin okul malzemelerinin yanında kendi eşyalarını güvenli bir şekilde saklamalarına izin vermek daha iyi bir öğrenme ortamı yaratacaktır. İdeal olarak, her öğrencinin kendi depolama alanına sahip olmasını istersiniz.

Bunun iki temel faydası vardır; Her yaştan öğrencinin mantıkçılığı ve sahiplenmeyi anlamalarına yardımcı olur. İkinci fayda ise öğrencinin eşyalarının güvende olduğunu bilmesidir, bu özellikle kaygı çeken öğrenciler için faydalıdır.

Ebeveynlerin de çocuklarının kendilerine ait depolama alanlarına sahip olmasını sevdiklerini gördük, ebeveyn akşamlarında bu üniteler işe yarayabilir! Ayrıca, yeni öğrencilerin velilerinin okulun her öğrenciye baktığını görebildiği ve evdeki eşyaları sınıfta güvenli bir şekilde saklamalarına izin verdiği açık günlerde de harika bir izlenim bırakıyorlar.

Depolama alanı olan öğrenciler daha iyi öğrendiklerini ve performans sergilediklerini göreceklerdir.

Faydalar sadece öğrenciler için değil, aynı zamanda eğitim açısından da iyi bir hareket çünkü öğretmenler bu alanları kitaplar veya proje materyalleri gibi kaynakları güvenli bir şekilde saklamak için dersler sırasında masalarında daha fazla alan sağlamak için kullanabilirler.

Ayrıca, çocuklar eşyalarını sınıfta sakladıklarında, okulda bir şeyi unutma olasılıkları daha düşük olacaktır, bu da her zaman her şeyi hatırlamayan daha küçük öğrencilere bakıyorsanız harika bir haber! Ayrıca unutulan eşyaların başkasının çantasında veya dolabında kaybolmasından kaynaklanan sorunları da durdurabilir; bu da akranlar arasındaki ilişkileri geliştirir.

Hepimizin bildiği gibi, herhangi bir öğrenme ortamıyla ilgili en önemli şeylerden biri öğrenci ilişkileridir, eğer sınıftaki herkes iyi anlaşırsa, öğretmenler daha kolay bir zaman geçirecek ve bu hem personel hem de öğrenciler için fayda sağlayacaktır.

Ancak öğrenciler için sadece mobilyaya odaklanmak değil, aynı zamanda öğretmenlerin mutlu olmalarını ve ergonomik oturma düzenine sahip olmaları, sırt ağrısı gibi fiziksel rahatsızlıkları olacak ve uzun vadede yorgunluğu önleyecek olması önemlidir.

Öğretmenler için mobilya açısından, bir dizüstü bilgisayar veya bilgisayar için alan entegre edebilecek bir sıra bulmak önemlidir.

Öğretmenlerin isterlerse masalarında bir bilgisayar veya dizüstü bilgisayar olması gerekir, bu nedenle en iyi sıralar ek sektörlere sahip olanlardır. Bu, gerektiğinde alanın genişletilmesine izin verir.

Genel olarak, hem öğrencilerinizi hem de personelinizi güvende, iyi dinlenmiş ve emniyette tutan mobilyalar bulmak önemlidir.

Anahtar noktaları:

 
Karınca Eğitim Gereçleri Okul ve Ofis Mobilyaları Ticareti © 2024
Göster Mobil Sürüm / Masaüstü