Bilgiler
Sınıf Mobilyaları Öğrenmeyi Nasıl Etkiler?

Sınıf Mobilyaları Öğrenmeyi Nasıl Etkiler?

Sınıfınızdaki mobilyaların öğrenmeyi nasıl etkilediğini hiç merak ettiniz mi? Birçok insan bunu düşünmez, ancak sınıfınızın düzeni ve sahip olduğunuz mobilya türü büyük bir fark yaratabilir. Bu yazımızda, sınıf mobilyalarının öğrenmeyi nasıl etkilediğine dair bazı araştırmaları inceleyeceğiz ve öğrencileriniz için en iyi mobilyayı seçme konusunda size ipuçları vereceğiz.
Okul mobilyaları, herhangi bir çocuğun eğitiminin gerekli bir parçasıdır. Doğru tür, başarı ve başarısızlık arasında ayrım yapabilir, bu nedenle öğrencilerin kişisel ihtiyaçlarına en uygun olanı bulmaları gerekir.

Doğru sınıf mobilyalarının önemi

Uygun olmayan çocuk bakım mobilyaları çocukların acı çekmesine neden olabilir ve kronik ağrılara neden olabilir. Bu, genel eğitimlerini ve akademik başarılarını olumsuz etkiler, bu nedenle onlara sıra veya sandalye gibi kaliteli şeyler sağlamak önemlidir. Bu nedenle, öğrenenler olarak tam potansiyellerine ulaşabilirler. 
Sınıf mobilyaları, çocukların gelişiminin çok önemli bir parçasıdır ve meşgul olduklarından emin olmak için düzenli aralıklarla kontrol edilmelidir. Örneğin, kreşler, tüm sabahları beklerken sıkılmaktan veya acı çekmekten kaçınmak için genç müşterileri için doğru türde mobilyalar kullanır.
Eğitimciler ve fakülteler, farklı yeteneklerle iyi eğitilmiştir. Her öğrencinin benzersiz bir zihinsel düzeyi olduğunu kabul ederler, ancak gerçek şu ki, hepimizin farklı fiziksel ihtiyaçları var; bu, okulumuzda herkes için bir şeyler olduğu anlamına gelir.

İşte dikkate alınması gereken temel şeylerin bir listesi:

Fiziksel hareket 

Daha fazla fiziksel alan sağlamanın ve esnek bir öğrenme ortamı yaratmanın öğrenci katılımı üzerinde ne kadar etkisi olabileceğini görmek şaşırtıcıydı. 
Yapılan bir araştırmaya göre öğrencilere tüm mobilyaları olan geleneksel sınıfları mı yoksa akranları arasında seminerlere/tartışmalara aktif katılım için tasarlanmış bir sınıfları mı tercih ettikleri soruldu; Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu onların daha yüksek beyan edilen ana dalları da rapor etmelerine yol açtı.

Renk

Bir okulun fiziksel ortamının öğrencileri üzerinde güçlü bir psiko-fizyolojik etkisi vardır. "Uygun renk tasarımı, görme duyusunu korumada, fiziksel sağlığı incelemeye ve geliştirmeye elverişli ortamlar yaratmada önemlidir."
IACC-NA, Kuzey Amerika'daki renk danışmanları için lider bir kuruluştur. Öğrencilere uygun bir fiziksel çevreyi teşvik ederler; bu, çevreyi öğrenmeye elverişli hale getirirken, çalışmalarına ve görme yetisini korumalarına yardımcı olur; bu aynı zamanda hoş görsel deneyimler sunarak ruh sağlığını da destekler.

İşbirliği 

İşbirlikçi öğrenme sınıfları, geleneksel ders temelli yaklaşımdan uzaklaşan gözden geçirilmiş bir öğretim modeline dayanmaktadır. İstanbul Bilişim Koleji İcra Direktörü "Öğrencilerin diğer öğrencilerle birlikte çalışıp keşfedebilecekleri daha özgün ortamlara geçtik" diyor. 

Çözüm 

Sınıfınızdaki mobilyalar, öğrencilerin öğrenme şeklini önemli ölçüde etkileyebilir. Ne tür bir mobilya satın alacağınızı düşünürken, onların bilişsel becerilerini, fiziksel ihtiyaçlarını ve işbirliği veya konuşma tarzını nasıl etkilediğini göz önünde bulundurmalısınız.

Ayrıca masa, sandalye vb. yerlerde başkalarıyla birlikte oturup oturmayacaklarını da düşünmelisiniz. Web sitemizden en yeni mobilya koleksiyonuna göz atmanızı öneririz, koleksiyona bayılacaksınız. Sadece doğrudan sınıfı kontrol edin ve mobilyalarımıza âşık olacaksınız.
Karınca Eğitim Gereçleri Okul ve Ofis Mobilyaları Ticareti © 2024
Göster Mobil Sürüm / Masaüstü