Cam Yazı Tahtaları

Göster:
Sırala:

En İyi Cam Beyaz Tahtalar için Satın Alma Rehberi

Bir sınıfta, konferans odasında veya ofiste dev bir boş tuvalin olanaklarını hayal edin. Beyaz tahta sizi beyin fırtınasına ve uygulanabilir planlar yazmaya çağırıyor. Her gün temas ettiğiniz en önemli yüzeylerden biri olarak, neden en iyisine sahip olmayasınız? Cam beyaz tahtalar, yazmayı ve silmeyi zahmetsiz hale getiren şık ve pratik bir seçenektir.
Belki de bu yüzden cam yazı tahtaları netliği ve verimliliği ile odayı kasıp kavuruyor. Pürüzsüz, gözeneksiz yüzeyleri, kuru silme, ıslak silme veya sıvı tebeşir işaretleyicilerini pano boyunca kaydırmanıza olanak tanır. Ve ister kuru silgi, ister ıslak bez veya cam temizleyiciyi tercih edin, bir cam beyaz tahtayı temizlemek basittir.
Cam beyaz tahtalar, bir odanın ambiyansına bir miktar modernlik ve minimalizm katar. Şık görünümleri, çerçevesiz modellerde gerçekten her şeyi ortaya koyuyor, ancak çerçeveli bir tahta tercih ederseniz, basit, zarif bir metal kaplama bekleyebilirsiniz. Cam beyaz tahtalara gelince, seçenekler çok ve çeşitlidir. Bir cam beyaz tahtanın işaret eden boş tahtasında özgürce yazmak için ufkunuzu genişletmeye hazırsanız, sizin için doğru olan cam beyaz tahtayı bulmak için bu satın alma kılavuzunu kullanın.

Restoran işletmecisi veya kafe sahibiyseniz, kara tahta özel menünüzü renkli bir cam beyaz tahta ile yükseltin. Daha moderndir ve kuruluşunuza renk ve zarafet katabilir.

Cam beyaz tahtalar ve normal beyaz tahtalar
Cam yazı tahtaları ve normal yazı tahtaları aynı amaca hizmet ederken, bunu farklı şekillerde yaparlar. Birincisi, normal beyaz tahtaların gözenekli bir yüzeyi vardır, bu nedenle, silme işleminden çok sonra genellikle önceki işaretlerin soluk çizgilerini görürsünüz. Bazen “gölgelenme” olarak anılır. Cam yazı tahtaları ise gözeneksiz bir yüzeye sahiptir. Sonuç olarak, tamamen temizlerler. Mürekkebin yerleşmesinin veya emilmesinin bir yolu yoktur.
Cam beyaz tahtaların birden fazla işaretleyici stilini kullanmak için yeterince çok yönlü olmasının nedeni de budur, oysa normal beyaz tahtalar genellikle kuru silme olanlarla yapışır. Ayrıca, bir cam beyaz tahta, tipik bir laminat beyaz tahtadan daha uzun süre dayanabilir. Bu nedenle, bir cam beyaz tahta başlangıçta geleneksel muadilinden daha pahalı olsa da, yıllarca süren değerli bir yatırımdır.

İşaretleyici türleri ve temizliği

Geleneksel beyaz tahtalarda olduğu gibi, normal kuru silinebilir kalemler ve cam beyaz tahtalarda silgiler kullanabilirsiniz. Islak silinebilir keçeli kalemler de bu tahtalara yazmak için idealdir ve temizlik için sadece nemli bir bezle silinmesi gerekir. Sıvı tebeşir, cam beyaz tahtalarda kullanım için bir başka popüler ortamdır ve cam temizleyici ve kağıt havlularla kolayca çıkarılabilir.

Boyutlar
Cam beyaz tahtalar çok çeşitli boyutlarda gelir. Normal bir kâğıt yaprağı kadar küçük veya 8 x 4 fit kadar büyük olabilirler. Cam beyaz tahtaların standart boyutları yoktur, bu nedenle çok fazla çeşitlilik göreceksiniz. Bazı kare modeller mevcut olduğundan, tüm cam beyaz tahtalar da dikdörtgen değildir.

Kurulum
Cam beyaz tahtanız monte edilmiş bir model ise, onu kurmak için zaman ayırmanız gerekecektir. Uygun araçların yanı sıra yeterli miktarda planlama ve ölçüm gerektirir. Daha büyük panolarda, muhtemelen onu kurmanıza yardımcı olacak başka birine ihtiyacınız olacaktır. Bazı tüketiciler, cam beyaz tahtalar için kurulum talimatlarının belirsiz olabileceğini bildirmektedir. Kurulum zahmetinden kurtulmak ve duvarınızda gereksiz delikler veya oyuklar açmaktan kaçınmak istiyorsanız, bir profesyonel kiralamak isteyebilirsiniz.

Güvenliğiniz için

Asla bir cam beyaz tahtaya yaslanmayın. Vücut ağırlığınız tahtaya gereksiz bir yük bindirebilir ve tahtanın çatlamasına veya parçalanmasına neden olabilir.

Özellikler
Malzemeler
Cam yazı tahtaları, normal camdan çok daha dayanıklı olan ve çizilmesi ve çatlaması daha zor olan temperli camdan yapılmıştır. Temperli cam ayrıca normal camdan daha güvenlidir: kırılması durumunda, bir cam beyaz tahta keskin kenarlı büyük, tehlikeli kırıklar yerine küçük parçalara ayrılacaktır.

Stiller
  • Renkler: Cam beyaz tahtalar en popüler beyaz, ancak diğer renklerde de mevcuttur. Bunları siyah, sarı renklerde bulabilirsiniz. Bununla birlikte, bu renklerden birini seçmek, işaretleyici renk seçiminizi sınırlayabilir, çünkü hepsi kolayca görülebilecek kadar kontrastla ortaya çıkmaz. Siyah cam tahtalar, özellikle çağdaş dekor trendlerini benimseyen ofislerde popülaritesini artırdı. Beyaz bir duvara siyah bir cam tahta yerleştirildiğinde, özellikle beyaz, sarı veya limon yeşili gibi parlak işaretleyici renklerle yazarken, kontrast odağı tahtaya yönlendirebilir.
  • Çerçevesiz: Çerçevesiz cam beyaz tahtalar, çıplak kenarları onlara ince ve zarif bir görünüm verdiği için popüler bir seçimdir. Beyaz tahtanız, bir çerçevenin yükü olmadan, kenarlara ortalama bir inçlik yazı alanı ekler. Çerçevesiz cam panolar, yüzey alanınızı artırmak için birden fazla panoyu bağlamayı tercih edebileceğiniz için, yazı alanınızı oluşturmaya devam etmenize de olanak tanır.
Montaj stili
  • Duvara monte: Birçok cam beyaz tahta duvara monte edilir, genellikle iki yoldan biriyle asılır. İlk yöntem, tahtanın yüzeyinden metal ankrajlar ve dişli metal kullanır. Dört köşede de açıkta kalan metal çiviler olarak görünürler ve en çok çerçevesiz modellerde popülerdirler. İkinci montaj yöntemi için, cam beyaz tahtalar, çerçeveli resimleri asmak için kullanılana benzer ağır donanımlarla asılır.
  • Taşınabilir: Duvara monte edilmek yerine, bazı cam beyaz tahtalar tekerlekli bir şövale standında taşınır. Bu beyaz tahta stili, tipik olarak her boyuttaki yazara uyum sağlamak için ayarlanabilir yüksekliklere sahiptir. Bazı modellerde yatay veya dikey yerleşime göre ayarlanabilme özelliği de vardır.
Kolaylık özellikleri
Cam beyaz tahtalar, işaretleyicileri ve silgileri tutmak için bir aksesuar rafı gibi kullanışlı özellikler de içerebilir. Raf genellikle takılması gereken ayrı bir parçadır, bu nedenle beyaz tahtayı takarken kullanmamaya karar verirseniz, çıkarmak için zorlanmazsınız.
Eğitimciler veya manyetik şekiller, harfler ve sayılar kullanan diğer kişiler için uygun olan mıknatıslanmış bazı cam beyaz tahta modelleri vardır. Ayrıca ofislerde, özellikle de doğrudan tahtaya bir el ilanı veya notlar göndermek istiyorsanız inanılmaz derecede yararlıdır. Bazı işaretleyiciler ayrıca mıknatıslanmıştır, bu nedenle kullanılmadıklarında bunları panoya yapıştırmak kolaydır.

Cam beyaz tahta fiyatları

Cam beyaz tahtaların fiyatları 1000₺ ile 6000₺ arasında değişmektedir. Aralığın alt sınırında, 1000₺ ile 2000₺ arasında , ev ve küçük ofis kullanımı için mükemmel olan daha küçük modeller bulacaksınız. Ucuz beyaz tahtalar, standart bir özellik olmasa da bazen bir aksesuar rafı içerir. Orta sınıf cam beyaz tahtalar 1000 ile 2000 türk lirası arasında fiyatlandırılır. Sınıflarda ve büyük konferans salonlarında kullanılan orta boy modellerin çoğunu burada bulabilirsiniz. Bu fiyat aralığında birçok renk ve bazı manyetik modeller mevcuttur. En yüksek fiyatta, 4000₺ ile 6000₺ arasında, en fazla özellik ve seçeneğe sahip en büyük beyaz cam tahtaları bulacaksınız. Genellikle önemli miktarda duvar alanı kaplarlar ve en yüksek kaliteli camı kullanırlar.

İpuçları
İşaretleyicileri ve silgileri aynı anda satın alın. Cam beyaz tahtanızın kutusundan çıkar çıkmaz kullanıma hazır olması için, elinizde doğru işaretleyici ve silgilerin olduğundan emin olun.
Odanın boyutunu düşünün. Oda boyutu, cam beyaz tahtanızın ne kadar büyük olabileceğini etkiler. Bununla birlikte, özellikle yetersiz kullanılıyorsa, bazı odalar büyük bir tahta tarafından boğulabilir. Odanın boyutunu tahtanızla dengelemek önemlidir.
Yüzüklere ve takılara dikkat edin. Keskin kenarlı takılar, özellikle pırlanta yüzükler camı çizebilir. Her ikisini de bozulmamış durumda tutmak için mücevheriniz ve cam beyaz tahtanız arasında doğrudan temastan kaçınmaya çalışın.
Bir ev ofisi için bir tane satın alın. Ev ofisinize şık bir ek arıyorsanız, bir cam beyaz tahta satın alın. Beyin fırtınası oturumları, not alma için idealdir. Parlak beyaz, sarı ve siyah cam yazı tahtalarda kullanılacak en iyi renklerdir.

Sıkça Sorulan Sorular
Cam beyaz tahta neden geleneksel beyaz tahtadan daha pahalıdır?
A. Fiyat farkının ana nedenleri inşaat malzemeleri ve kalitesidir. Geleneksel beyaz tahtalar artık laminat veya diğer sentetik malzemelerden yapılıyor, bazen suntaya yapıştırılıyor, bunların hepsi üretimi ucuz ama özellikle dayanıklı değil. Cam beyaz tahtalar, temperli camın yanı sıra bunları oluştururken ortaya konan hassasiyet ve doğruluk nedeniyle daha pahalıdır.

Ofisleri taşıyorum — cam beyaz tahtamı kırılmayacak şekilde paketlemenin en iyi yolu nedir?
A. Cam eşyaların taşınması söz konusu olduğunda, yapılacak ilk şey, baloncuklar beyaz tahtaya bakacak şekilde tamamen balonlu naylonla sarmaktır. Paketleme bandıyla sabitlenmiş birkaç katman harika bir başlangıçtır ve ardından nakliye için hareketli bir battaniyeyle örtün. Bir arabada veya hareketli bir kamyonda dik olarak paketleyin, böylece taşıma sırasında diğer öğelere sallanmayacak veya çarpmayacaktır. Cam beyaz tahtalar genellikle büyük olduğundan, onu yeni ofisinize güvenle taşımanıza yardımcı olacak birinin olduğundan emin olun.
 
Karınca Eğitim Gereçleri Okul ve Ofis Mobilyaları Ticareti © 2024
Göster Mobil Sürüm / Masaüstü