Filtrele
Yazı Tahtası Renk
9
66
Yazı Tahtası Ebat
67
68
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
33
25
26
27
28
29
Yazı Tahtası Yüzeyi
12
13
Fiyat
TL TL

Beyaz (white) Yazı Tahtaları

Göster:
Sırala:
3.984,90TL
KDV Hariç: 3.320,75TL
2.984,90TL
KDV Hariç: 2.487,42TL
4.064,90TL
KDV Hariç: 3.387,42TL
3.574,90TL
KDV Hariç: 2.979,08TL
2.544,90TL
KDV Hariç: 2.120,75TL
4.060,80TL
KDV Hariç: 3.384,00TL
4.648,80TL
KDV Hariç: 3.874,00TL
1.604,90TL
KDV Hariç: 1.337,42TL
2.274,90TL
KDV Hariç: 1.895,75TL
1.624,90TL
KDV Hariç: 1.354,08TL
1.514,90TL
KDV Hariç: 1.262,42TL
1.394,90TL
KDV Hariç: 1.162,42TL
1.244,90TL
KDV Hariç: 1.037,42TL
6.112,80TL
KDV Hariç: 5.094,00TL
8.608,80TL
KDV Hariç: 7.174,00TL
7.708,80TL
KDV Hariç: 6.424,00TL
6.880,80TL
KDV Hariç: 5.734,00TL
5.272,80TL
KDV Hariç: 4.394,00TL
3.580,80TL
KDV Hariç: 2.984,00TL
2.728,80TL
KDV Hariç: 2.274,00TL
1.792,80TL
KDV Hariç: 1.494,00TL

Beyaz Yazı Tahtası

Beyaz yazı tahtaları yüzey malzemelerine göre üretilmektedir. Bunlardan ilki Beyaz Laminant yazı tahtası; Ekonomik yazı tahtası olma özelliği sayesinde en çok satılan ucuz yazı tahtası, yeşil, beyaz ve siyah renkte üretilmektedir. İkincisi Emaye yazı tahtaları kullanım açısından son derece sağlıklı ve çevre dostudur. Mavi, yeşil ve ipek mat renklerde satışa sunulmuştur. Beyaz yazı tahtaları Mersin satış mağazasıdan hemen sipariş verebilir kredi kartınızla güveli alış veriş yapabilirsiniz.

Geleneksel Beyaz Yazı Tahtaların Gücü

Bir beyaz sınıf tahtası, bir yazı yüzeyinden daha fazlasıdır; eğitimcilere esnek öğretim fırsatları sunan güçlü bir araçtır. Geleneksel beyaz yazı tahta kullanımının sonucu mu? Daha güçlü, daha etkili öğretim.
Sınıflardaki geleneksel beyaz tahtaların değeri için harika bir örnek oluşturan bir ilkokul sınıfının öncülüğü budur. Türkiye genelinde Karınca Eğitim beyaz tahtalarına sahip binlerce sınıftaki öğretmenlerin aynı fikirde olacağından eminiz.
Beyaz tahtaların basitliği, öğretmenlere öğrencilerin öğrenmesi için yöntemler geliştirme konusunda çok fazla esneklik sağlar.
İlk okul öğretmenimiz Eren Akçal, "Sabit ve taşınabilir beyaz tahtalar ve ekranlar bilginin kalıcılığını sağlar ve öğrencilerin çalışmalarını oluşturmasına, yakalamasına ve paylaşmasına olanak tanır" diye ekliyor, "Çevreye yerleştirme, öğrencileri odanın içinde hareket etmeye teşvik ederek dikkati harekete geçiriyor."
Araştırmalar, öğrencilerin duvara monte veya taşınabilir beyaz tahta kullanmalarının öğrenme deneyimini geliştirdiğini göstermiştir.
Öğretmen, "Yazma ve çizme eylemi, kullanıcıyı fiziksel ve zihinsel olarak meşgul ediyor ve bu da öğrenmeyi hızlandırıyor" diyor. "Örneğin, İTÜ Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma, çocuklardaki sinirsel aktivitenin, elle yazma alıştırması yapan çocuklarda, sadece harflere bakan çocuklara göre çok daha fazla geliştiğini gösterdi."
Bir öğrencinin beyaz tahtada çalışmasını gördüğünde de bir seviye veya gurur vardır ve bu çalışmanın "sahipliği" dersi daha unutulmaz kılabilir.
Çoğu sınıfın odanın önünde bir beyaz tahta olsa da yan duvarlarda ek beyaz tahtaların olması yaygındır. Bunlar genellikle öğrenciler tarafından ödevlerde iş birliği yapmak veya başka bir şekilde ekip çalışması yapmak için kullanılır. Mobil beyaz tahtalar esnekliği büyük ölçüde genişletir.
Blog yazarı, "İçerik, odanın her yerinde taşınabilir beyaz tahtalarda görüntülenebilir, bu da alanın esnekliğine katkıda bulunur ve öğrencilerin içeriğe erişimini artırır" diyor.

Beyaz Tahtaların İşletmeler İçin Faydaları

Beyaz tahtalar genellikle ofis ve konferans odası duvarlarında bulunur, ancak bir işletmeye yardımcı olma potansiyelleri genellikle yeterince kullanılmaz.
Çözüm? Türk Havacılık Uzay Sanayi tarafından sunulan tavsiyelere göre toplantıları daha ilginç ve üretken hale getirecek yaklaşımlar.
Türk Havacılık Uzay Sanayi'nin 500 metrekareden fazla beyaz tahtaya sahip olduğuna dikkat çeken gönderi, "Beyaz yazı tahtalarında görselleştirme, ekip toplantıları sırasında fikirleri yakalamanın en iyi yollarından biridir" diyor.
Türk Havacılık Uzay Sanayi, iş ortamlarında beyaz tahtalardan tam olarak yararlanmak için temel fikirler sunar:
  1. Okunabilir Bir Şekilde Yazın – Belli bir şey gibi gelebilir, ancak insanların kelimeleri okuyabilmesi için yazmak çok önemlidir. Büyük harflerle yazın. Yavaş yaz. Odanın arkasındaki insanların kelimeleri okuyabilmesi için yeterince büyük yazın.
  2. Yerden Tasarruf Edin – Fikirler bulmaya çalışıyorsunuz, bu yüzden bu fikirleri kaydedebilmek için tahtada boşluk bırakın ve belki fikirleri önem veya aciliyet düzeyine göre renkle kodlayın.
  3. Koyu Renkler Kullanın – Açık renkli kuru silinebilir kalemlerin beyaz tahtada okunması zordur, özellikle bir odada daha geride kalan kişiler için.
  4. Tersine Yaz- Bir boşluk bloğunu doldurmak için koyu renkli bir kuru silme işaretçisi kullanın, ardından bloğa yazmak için bir kurşun kalemin silgi ucunu kullanın; harfler veya çizimler koyu arka planda göze çarpacaktır.
  5. Büyük Düşünün – Odanın arka tarafından birinin yazılanları okuyup okumadığını size bildirmesini sağlayarak yazı boyutunuzu test edin. Değilse, daha büyük yazın.
  6. İyi İşaretleyicilere Hazır Olun- Beyaz tahtalar, kuru silinebilir işaretçiler veya neredeyse hiç mürekkebi olmayan işaretçiler olmadan pek iyi değildir. Bu yüzden taze kuru silme kalemlerini hazır bulundurun. (İpucu: Bir işaretleyicinin mürekkebi azalırsa, işaretleyicinin ucuna bir ip bağlayın, ipi bantla sabitleyin ve işaretleyiciyi döndürün; kalan mürekkep işaretleyicinin üstüne taşınır.) kuru silme işaretleri, dar ve geniş harfler yazmanıza izin verecek şekilde yontulmuş. Karınca Eğitim Gereçleri web sitesinde, iş toplantılarınıza ve planlamanıza yardımcı olacak birçok modelde beyaz yazı tahtasına sahip olabilirsiniz.

Doğru Kullanılırsa Beyaz Tahtalar Sizi Daha Akıllı Yapabilir

Beyaz tahtaların sizi daha akıllı kılacak gizli bir gücü vardır eğer onları doğru kullanırsanız.
Beyaz tahta kullanıcılarını, beyin fırtınası, fikir oluşturma veya diğer iş birliğinin temel amacının karıştırmada kaybolduğu noktaya kadar işleri karmaşıklaştırmamaya çağırıyor.
“Beyaz tahtanızda pek çok süslü şey kullanmak için cazip olabilirsiniz. Hayır. Dürtüyle savaş,” diyor Kerim’e. “Süper basit, sıkıcı tutmak istiyorsun. Fikirler sıkıcı değil. Fikirler harika ve zengin. Ama diğer her şey onları desteklemekten ibaret olmalı.”
Kerim bir beyaz tahtayı raflara benzetiyor bir beyaz tahta sunumunda eşyaların ait olduğu yerde raflar olabilir.
Ayrıca duraklamanın kullanımını da savunuyor. 
“Temelde, bir toplantıdaysanız ve insanlar birbirleri hakkında konuşmaya çalışıyorsa, sadece duraklayın. Bir zamanlayıcı takın. Herkes sessizce ve bağımsız olarak fikirlerini yapışkan notlara yazıyor” diyor. Beyaz tahta daha sonra tüm bu fikirleri yakalamak için kullanılır ve daha sonra grup tarafından oylanarak tartışmaya devam etmesine izin verilir.
Beyaz tahtaların kötü toplantıları önleyen bir araç olabileceği sonucuna varıyor.

Öğrenci Kullanımı için Beyaz Tahta Tahtaları

Diyarbakır’da bir 6-12. sınıf okulunda bir uzman öğretmen, beyaz tahtaların sınıfta yaygın olarak kullanılan öğretim araçları olduğunu ancak bunların yalnızca öğretmenler için olmadığını belirtiyor.
Uzman Öğretmen Derya Hanım, "Beyaz tahtalar ve diğer yazılabilir yüzeyler, herhangi bir öğrenme alanına harika bir ektir" diyor. "İşbirliğini ve yaratıcılığı desteklemeye yardımcı olabilirler ve sadece eğlenceliler."
"Kitaplığınızda veya Sınıfınızda Bir Beyaz Tahtaya İhtiyaç Duymanız İçin 3 Neden" başlıklı bir bilginin, öğretmenlerin kullanımı için bir beyaz tahtaya ek olarak, bir sınıfta özellikle öğrencilerin kullanımına yönelik bir veya daha fazla beyaz yazı tahtasına olması gerektiğini tavsiye ediyor.
"Farklı beyaz yazı tahta yüzeyleri eklemek, öğrencilerin bu alanların kendi alanları olduğunu görmelerine yardımcı olabilir" diye yazıyor. 
Bu duvara monte beyaz tahtalar, mobil beyaz tahtalar veya beyaz yazı tahtası malzemesiyle kaplanmış masalar veya duvarlar gibi diğer yüzeylerde olabilir.
 
(Eğitim için beyaz tahta seçenekleri için Karınca Eğitim Gereçleri ürünleri sayfasına bakın.)

Öğrenciye özel beyaz tahtalar, özellikle görsel öğrenen öğrencilere yardımcı oluyor, diyor.
“Öğrenciler birlikte bir proje üzerinde çalışırken, genellikle fikirlerini yazmalarına veya çizmelerine yardımcı oluyor” diyor. “Ana hatlarını yazılı olarak görebilmek, inşa etmeyi planladıkları robotun bir taslağını hazırlamak, kodlarının sorunlu alanını yazmak bunların hepsi özellikle görsel öğrenenler için faydalı olabilir. Bu fikirleri kâğıda yazabilseler de beyaz tahtalar öğrencilerin üzerinde çalıştıklarını hızlı bir şekilde yazmalarına, silmelerine ve yeniden yazmalarına olanak tanır ve onlara fikirler üzerinde çalışmak için daha geniş bir alan sağlar.”
Karınca Eğitim Gereçleri Okul ve Ofis Mobilyaları Ticareti © 2023
Göster Mobil Sürüm / Masaüstü